HİZMETLERİMİZ

 

Özel Terapi Yöntemlerimiz 


Terapi yöntemlerimiz hakkında bilgi alabilrsiniz. Randevu ve diğer bilgiler için, iletişim kısmından bizimle irtibat kurabilirsiniz.Yetişkin Psikoterapi


Bireysel psikoterapi; bir uzman psikoterapist ve bir danışanın konuşarak gerçekleştirdiği, haftalık görüşmelerin planlandığı, genel terapi yöntemlerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kişilerin kendi ruhsallıklarında çatışma yaşadıkları, yaşamlarında zorluk çektikleri alanlara odaklanılıp aydınlatıldığı bir süreçtir. Psikoterapi süreci kişisel gelişim ve farkındalık amacı ile de başlatılabilmektedir.  Beraberinde psikoterapiler; obsesif kompulsif bozukluk, öfke problemi, olumsuz stres etkenlerinin kişi üzerindeki etkileri, panik bozukluk, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas süreci, duygudurum bozuklukları, kişilik bozuklukları, kökeni psikolojik olan fiziksel semptomlar üzerine tedavileri oluşturulan yöntemlerden ve ekollerden oluşur.Çocuk ve Ergen Terapisi


Çocuklarda ortaya çıkabilecek duygusal, davranışsal ve gelişimsel sorunların fark edilmesi ve çözülebilmesi için psikolojik destek almak çocukların sağlıklı gelişimini desteklemek açısından oldukça önem taşır.

Ergenlik terapisi, ergenlik çağındaki bireylerin kendilerini tanımaları, anlamaları, isteklerini bu doğrultuda şekillendirmeleri, kendilerini uygun ve yapıcı bir şekilde ifade etmeleri, öfke ve diğer duyguların yönetimi konusunda beceri kazanmaları konularında fayda sağlamaktadır.

Çocuk ve Ergen psikoterapisi problemlerin saptanması, değerlendirilmesi ve çözüme kavuşturulması için bütüncül olarak uygulanan yöntemler bütünüdür. Bütüncül psikoterapi, insanı her yönü ile ele alan psikolojik disiplinlerdendir. 

Bireysel terapi, danışan ve terapist arasında gizlilik ilkelerine ve etik kurallara bağlı kalınarak yürütülür.

Unutulmamalıdır ki, çocukluk ve ergenlik döneminde yaşanan bir sorun çözümlenmediği sürece mutlaka yetişkinlik döneminde iz bırakmaktadır.

Kurumsal Danışmanlık


 
Çift Terapisi


Yaşanan bireysel bir problem ilişkilerede yansır. İlişki içindeki problemler ise partnerleri ayrı ayrı olarak hem duygusal hem zihinsel hemde ruhsal olarak etkiler. Bireysel problemlerle, ilişki problemleri neden sonuç bağlamında etkileşim içindedir. Eş ve çift terapilerinde bireysel iyiliğin yanı sıra ilişkinin iyilik halinide kazanmak ve bu iyilik halininde sürdürülebilmesi hedeflenir. Terapi süreci; Partnerlerin seanslara birlikte alınabildikleri gibi, ayrı ayrı olarak da davet edildiği süreçlerden oluşur. Çiftlerin kendilerini ayrı olarak ve ilişkilerine yönelik sıkıntılarını ifade edebildiği güvenli alan oluşturulur.  Her ilişkinin problemi kendisine özgüdür. Bu bağlamda problem yada problemler psikoterapist ve çift ile saptanıp, çözüm yolları oluşturularak işbirliği halinde çalışılır. Amaç, çiftlerin duygu regülasyonlarının sağlanmasını çalışmak, ihtiyaçları belirlemek, çatışmaları dindirilebilmek partnerlere terapi sürecinin sonuna kadar ilişkileri için terapötik beceriler kazandırmaktır.Bireysel Terapi


Bireysel psikoterapi; bir uzman psikoterapist ve bir danışanın konuşarak gerçekleştirdiği, haftalık görüşmelerin planlandığı, genel terapi yöntemlerini ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Kişilerin kendi ruhsallıklarında çatışma yaşadıkları, yaşamlarında zorluk çektikleri alanlara odaklanılıp aydınlatıldığı bir süreçtir. Psikoterapi süreci kişisel gelişim ve farkındalık amacı ile de başlatılabilmektedir.  Beraberinde psikoterapiler; obsesif kompulsif bozukluk, öfke problemi, olumsuz stres etkenlerinin kişi üzerindeki etkileri, panik bozukluk, fobiler, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozuklukları, depresyon, yeme bozuklukları, bağımlılıklar, yas süreci, duygudurum bozuklukları, kişilik bozuklukları, kökeni psikolojik olan fiziksel semptomlar üzerine tedavileri oluşturulan yöntemlerden ve ekollerden oluşur.

 

Online Terapi


Online terapiler uzaktan sürdürülen terapi yöntemleridir. Kişinin terapiye kendi sebeplerinden dolayı yüz yüze gitmesinin mümkün olmadığı durumlarda tercih edilir. Kişiye konfor, zamandan tasarruf ve esneklik sağlamaktadır. Online terapilerde; Psikoterapistiniz ile seans odasının gizliliği ve güvenliliğinin sağlanacağı şekil ile görüntülü görüşmeler sağlayabilirsiniz.
Endüstri ve Örgüt Psikolojisi


Endüstri ve örgüt psikolojisi, iş ortamındaki ve iş yaşamındaki insan davranışlarını inceleyen psikolojinin alt dalıdır. Kurumsal yapı içerisinde ve çalışanların psikolojisine yönelik yapılan bütün çalışmalar, endüstri psikolojisinin alanına girmektedir.